Технічний опис

Огляд продукту


Splynx – це білінгова програмна платформа, створена для Інтернет-провайдерів і мережевих адміністраторів.
Продукт надає багато корисних послуг, наприклад, виставлення рахунків і рахунків-фактур, централізоване конфігурування і моніторинг обладнання, hotspot billing (хотспот білінг), клієнтський портал і т. д. Основна відмінність платформи Splynx від інших схожих продуктів полягає в можливостях налаштувань – Splynx забезпечує простий спосіб створення додаткових модулів або інтеграції з програмним забезпеченням від інших виробників. Це досягається завдяки особливій структурі системи. Splynx – це функціональний набір модулів і відкритих програмних інтерфейсів (API), тому ми називаємо її Платформою (Фреймворк / Framework).

Особливості та переваги


Splynx працює в декількох напрямках. Кожен Інтернет-провайдер централізовано керує доступом до своєї мережі, до того ж система Інтернет-провайдера повинна ефективно працювати з фінансами, обробляти банківські виписки, а також автоматично обробляти платежі за допомогою платіжних систем. Обов’язкова послуга – своєчасне блокування клієнтів неплатників. Також велике значення має взаємодія з клієнтами різними каналами зв’язку.

 

1. КЕРУВАННЯ МЕРЕЖЕЮ


Централізована аутентифікація клієнтів
Сервери доступу до мережі (NAS) можуть під’єднатися до системи Splynx за допомогою Radius. Сервер Splynx Radius підтримує маршрутизатори Cisco, Mikrotik, FreeBSD, UBNT Edge і Juniper. За допомогою сервера Radius, Splynx може перевірити справжність будь-якого протоколу PPP або з’єднань типу VPN, таких як PPPoE, PPTP, L2TP, OVPN і т.д. Також платформа Splynx надає можливість аутентифікації клієнтів, що користуються бездротовими з’єднаннями, використовуючи MAC-адресу, а також виконувати аутентифікацію за допомогою протоколу динамічної конфігурації вузла (DHCP).
В операційній системі маршрутизатора Mikrotik (RouterOS) замість протоколу Radius платформа Splynx може встановлювати локальну аутентифікацію за допомогою API. Splynx створює правила (так звані секретні ключі) для аутентифікації клієнта, а потім маршрутизатор Mikrotik виконує перевірку автентичності локально, без запиту на сервер Radius. Таке налаштування має свої переваги (відсутність потреби в сервері Radius) і недоліки (той самий клієнт завжди повинен приєднуватися до того ж самого маршрутизатора).
Сервер Splynx Radius здатний обробляти тисячі запитів, а модуль має можливість масштабування для більш ніж 100 000 одночасних онлайн сеансів.

Radius (Splynx with Radius)
 

Обмеження швидкості
При використанні сервера Radius, платформа Splynx надсилає серверу доступу до мережі NAS інформацію про ліміти швидкості у вигляді атрибутів з обмеження швидкості передачі даних. Цей функціонал підтримується всіма виробниками, а система Splynx має складний рушій Radius, що підтримує додавання і конфігурування різних атрибутів і змінних, зокрема додавання нових типів серверів доступу (NAS).

При налаштуванні операційної системи маршрутизатора Mikrotik можна скористатися можливістю створення складних Деревовидних Схем Черг (Simple Queues Tree) за допомогою API роутера Mikrotik. Splynx надсилає правила черг на роутер Mikrotik і може визначити такі параметри, як пріоритет відповідно до тарифного плану/клієнта, агрегування відповідно до маршрутизатора/сектора або агрегування клієнтів відповідно до тарифного плану.


 

Програма керування пропускною спроможністю
Важливою частиною ISP Платформи Splynx є інтелектуальне керування пропускною спроможністю. Швидкість передачі даних визначається, беручи до уваги обсяги трафіку, що використовується в місяць/тиждень або навіть в день. Також платформа Splynx може визначити максимальний час перебування кожного клієнта онлайн в годинах.

Приклади можливостей програми керування пропускною спроможністю наведені далі:
1. Подвійна швидкість в нічні години
2. Не враховується трафік у вихідні дні
3. Уповільнення надактивних завантажувальників відповідно до обсягів щоденного передавання даних
4. Забезпечення доступу для клієнтів в певний період часу доби
5. Забезпечення тимчасового доступу
6. Агрегування клієнтів по групах

керування пропускною спроможністю для ISP
 
Блокування неплатників і переадресації
Як за допомогою Radius сервера так і за допомогою API маршрутизатора Mikrotik, система Splynx керує блокуванням користувачів неплатників і обробкою даних про них. Блокування відбувається автоматично, коли неплатникам відмовлено в наданні послуг після певного періоду часу без оплати, або ж адміністратор може заблокувати обліковий запис клієнта самостійно. Клієнт отримує IP зі заздалегідь визначеного пулу або вже наявної IP-адреси і додається у список адрес неплатників (Address List в Mikrotik). Отже адміністратор може легко встановити правила переадресації та скеровувати клієнта на спеціальну сторінку. Splynx налічує 4 спеціальних сторінки для різних типів блокування клієнтів. Ці сторінки повністю налаштовуються, як, втім, і багато інших частин ISP Платформи Splynx.

errro_page
 
Керування IP-адресами
Існує кілька способів керування розподілом IP-адрес. Багато адміністраторів, включаючи адміністраторів великих підприємств, використовують листи Excel через відсутність інтелектуальних засобів керування IP-адресами. Ми рекомендуємо використовувати наш рушій для керування IP-адресами. Цей модуль під’єднується до бази даних клієнта в системі Splynx. Коли IP-адреса або підмережа присвоюється клієнту для доступу, IP-адреси будуть також прив’язані до вкладки керування IP-адресами. Головна перевага такого підходу в уникненні конфліктів IP-адрес, коли кілька клієнтів отримують однакові IP-адреси або IP-адреси з невірних діапазонів. З нашою системою керування IP-адресами (IPAM) завжди доступний огляд фактичної ситуації.

Керування IP-адресами в Splynx
 

Моніторинг мережі
Моніторинг в системі Splynx здійснюється за допомогою простого протоколу керування мережею (SNMP) і інструментів RRD і Ping. Адміністратор може встановити моніторинг для обладнання з підтримкою ідентифікатора об’єкта (OID) від будь-якого виробника і креслити діаграми за допомогою платформи Splynx. Більш того, наша система моніторингу також підтримує прекрасні карти стану мережі, використовуючи проект з відкритим вихідним кодом – http://network-weathermap.com.
Це дуже потужний інструмент для візуальної інтерпретації мереж, а під’єднати цю систему досить просто за допомогою ISP Платформи Splynx. Моніторинг мережі також підтримує надсилання повідомлень електронною поштою і за допомогою SMS шлюзів.

weathermap

 

2. ОПЛАТА І ВИСТАВЛЕННЯ РАХУНКІВ-ФАКТУР


Фінансові операції
Весь процес виставлення рахунків усередині платформи Splynx базується на фінансових операціях.
Фінансова операція додається коли:
1. Платформа Splynx стягує оплату з клієнта за розрахунковий період
2. Клієнт платить гроші
3. Адміністратор додає гроші на баланс або знімає їх з балансу клієнта
Завдяки системі фінансових операцій завжди наявна історія всіх операцій з балансом клієнта.

Фінансові операції
 

Розрахунковий період
Система Splynx може стягувати оплату кожного місяця в режимі, як попередньої оплати (Prepaid), так і в режимі постоплати (Postpaid).
Режим попередньої оплати – наприклад, ми стягуємо оплату з клієнтів 1 травня за період з 1 по 31 травня.
Режим постоплати – з клієнта стягується оплата 1 травня за попередній місяць (квітень).
День виставлення рахунка може бути першим днем ​​місяця, або ж у кожного клієнта може бути інший день виставлення рахунків. Наприклад, він може залежати від дати першого під’єднання клієнта до мережі.
Це означає, що з деяких клієнтів оплата може стягуватися, наприклад, за період з 12.04 по 11.05, а з деяких за період з 25.04 по 24.05.
Функція відкладеного виставлення рахунків також доступна, що означає, що рахунок-фактуру за період з 1 по 31 травня буде створено протягом травня.
Платіжна система багатоскладова та може налаштовуватись для особливих потреб кожного Інтернет-провайдера.
Періоди біллінгу в Splynx
 

Комплексні послуги
Кожен клієнт може отримати безліч різних послуг від Інтернет-провайдера: під’єднання до Інтернету, публічні IP-адреси, TV, IP-телефонія, мобільні дзвінки і т.д.
Усі ці послуги можна вибрати всередині системи Splynx, а потім додати до профілю конкретних клієнтів.
Якщо клієнт користується IP-телефонією або послугами мобільного зв’язку, платформа Splynx може обробляти CDR-файли з різних офісних АТС, провайдерів мобільного зв’язку (віртуальний оператор), або VOIP операторів і стягувати оплату з клієнта.
Потім клієнт отримує загальний рахунок-фактуру за всі послуги, включаючи дзвінки, передачу даних і надсилання SMS. Крім того, всі дані клієнта з CDR-файлу доступні у його обліковому записі (у статистиці) і кожен клієнт системи Splynx може переглядати свою статистику і деталі дзвінків.

Рахунки-фактури
Платформа Splynx надає можливість працювати з рахунками-фактурами або без них.
Працюючи без виставлення рахунків, платформа Splynx тільки приймає платежі та стягує оплату з клієнта за кожний розрахунковий період без створення будь-яких офіційних документів.
У разі якщо виставлення рахунку все ж необхідне, платформа Splynx здатна створювати рахунки автоматично. До того ж, адміністратор може виставити рахунок-фактуру самостійно.
PDF-файли рахунків-фактур повністю налаштовуються за індивідуальними параметрами клієнта.

Рахунки в Splynx
 

Рахунки-проформи
Іноді компанії не виставляють рахунків клієнтові безпосередньо, а надсилають йому запит про оплату або рахунок-проформу.
Такі документи не є предметом оподаткування. До того ж, коли система Splynx створює такого виду документи, баланс клієнта не змінюється. Головною причиною такого підходу є недопущення сплати податку ПДВ компанією за клієнтів неплатників.
Коли клієнт сплачує необхідну суму, зазначену в рахунку-проформі, компанія може також виставити рахунок-фактуру.

Платежі
Система Splynx підтримує всілякі платіжні системи та обробляє різні формати банківських виписок. Splynx має рушій зв’язування і обробки платежів усередині ядра системи. Деякі платіжні системи, як наприклад, Paypal включені в систему за замовчуванням. Наші розробники можуть додавати підтримку платіжних систем для кожного окремого клієнта, виходячи з його потреб, особливостей банку або формату системи.
Splynx може обробляти тисячі платіжних операцій та пов’язувати їх з обліковими записами в системі. Такий підхід забезпечує повну автоматизацію процесу для бухгалтерії будь-якого Інтернет-провайдера.

Платежі в Splynx
 

Імпорт та експорт даних
Усі рахунки-фактури, запити та платежі можуть імпортоватися в будь-яке програмне забезпечення, призначене для бухгалтерського обліку.
Платформа Splynx підтримує різні формати експорту даних, крім того, можна додати й інші формати, оскільки всі операції експорту/імпорту даних здійснюються за допомогою потужного API системи Splynx.
У платформу можна інтегрувати таку бухгалтерську програму як QuickBooks. В такому випадку рахунки і платежі будуть синхронізуватися в цих двох системах автоматично.
До того ж, разом з платформою Splynx ви отримуєте гнучкий інструмент для імпорту/експорту всієї бази даних клієнтів або її частини.

 

3. СИСТЕМА КЕРУВАННЯ ІНФОРМАЦІЄЮ ПРО КЛІЄНТІВ


Splynx працює з інтелектуальним рушієм шаблонів, що зветься Twig.
За допомогою рушія Twig створювати будь-які HTML-шаблони дуже легко, а ми використовуємо його для генерування таких документів як угоди, протоколи під’єднання і т.д.
Усі листи клієнтам можна надіслати у вигляді HTML-повідомлень з унікальною структурою і дизайном компанії.
Клієнтський портал повністю налаштовується за допомогою шаблонів рушія Twig, як результат, кожен Інтернет-провайдер може створити свій унікальний клієнтський портал.
Платформа Splynx має внутрішню систему керування інформацією про клієнтів (CRM), яка показує використання всіх послуг і історію клієнта. Сюди входять: повідомлення електронної пошти, SMS, електронні запити або коментарі.

CRM в Splynx
 

Splynx може автоматично надсилати клієнтам рахунки і інформацію про послуги/оплати електронною поштою та/або SMS. У нас також є 3 типи нагадувань, які скеровуються клієнтам неплатникам.

 

4. ПРОГРАМНИЙ ИНТЕРФЕЙС СИСТЕМИ, КЕРУВАННЯ І ПРОТОКОЛЮВАННЯ


Відкритий API
Усі функції системи Splynx доступні в її відкритому API. Програми інших виробників можуть додавати клієнтів, встановлювати їх тарифний план, отримувати статистичні дані, документи і т.д. API для обробки банківських операцій дуже популярний і широко використовується нашими клієнтами, тому що кожен Інтернет-провайдер користується послугами свого банку або платіжною системою.
Кожен Інтернет-провайдер може створити власний модуль та інтегрувати його безпосередньо в платформу Splynx або ж залишити його як окремий додаток, що збирає і передає дані з/в базу даних платформи Splynx. До того ж, наші клієнти можуть замовити у нас створення саме такого модуля, який враховує їх індивідуальні потреби.

Приклади користувальницьких модулів, створених командою Splynx для наших клієнтів:
1. Керування модемами CableTV (Digi TV, Сербія)
2. Обробка дзвінків мобільного оператора з урахуванням деталізації дзвінків (Aircom, Іспанія)
3. Інтеграція програмного забезпечення для точки доступу (iBound, Південна Африка)
4. Система для обробки платежів за допомогою касового апарата (Acerco Telecom, Іспанія).
5. Інтеграція послуг з використанням LTE (Skywire Technologies Pty, Південна Африка)

Повний опис API Платформи Splynx можна знайти за адресою http://docs.splynx.apiary.io

Дозволи
Усі адміністратори можуть мати різні типи доступу до системи Splynx: менеджер, установник і т.д. Ми попередньо налаштували рівні дозволів в системі Splynx. Крім того, існує спосіб визначення права доступу для кожного окремого адміністратора системи Splynx. Такі адміністратори можуть під’єднуватись до мережевого обладнання, якщо на пристроях налаштований логін через сервер Radius. Тоді запит з пристрою скеровується на систему Splynx і надається доступ до пристрою відповідно до рівня доступу адміністратора.

Рівні доступу для адміністраторів в Splynx
 

Протоколювання
Усі зміни і дії зберігаються в центральній системі платформи Splynx. Існує багато різних журналів, створюваних API, сервером Radius, діями адміністратора, змінами тарифних планів і т.д. Зміни тарифних планів зберігаються в окремій таблиці, тому адміністратори можуть спостерігати, коли система Splynx змінює тарифний план і встановлює нові обмеження швидкості або змінює статус користувача.
 

Рекомендації

Платформа Splynx уже використовується більш ніж у 100 мережах через 3 місяці після її запуску. Далі наведено список деяких наших клієнтів з повною інтеграцією платформи Splynx у великі мережі та з ліцензійною комерційною підпискою:

Skywire Technologies Pty, South Africa – www.skywire.co.za
Aircom, Spain – www.aspwifi.net
XtriNet-LTD, Jamaica – www.xtrinet.com
Acerco Telecom, Spain – www.acerco.es
Himnet, Turkey – www.himnet.com.tr
Perspektiva Ltd., Russia – www.vyborg.pro
MasInternet, Spain – www.masinternet.es

 

Технології


Інтерфейс системи написаний на мові програмування PHP. База даних – MySQL. Внутрішній інтерфейс складається з різних частин. Моніторинг здійснюється на програмній платформі NodeJS для досягнення високої продуктивності, модуль Radius базується на мові Perl.
Основна частина користувацького інтерфейсу базується на бібліотеках JQuery і Bootstrap.
Шаблони платформи написані на Twig.

Вимоги до обладнання
Процесор: 2 ядра і більше
Частота ядра процесора: 2400 МГц і більше
Пам’ять: 1 Гб і більше
HDD: 32 Гб і більше
Мережеві інтерфейси: 1 і більше
Splynx можна встановити на віртуальну машину типу – VMware, Xen, KVM, Hyper-V
Splynx не може працювати в OpenVZ контейнерах.

Програмне забезпечення:
OS Linux: Debian 7, чи 8 або Ubuntu (14.04, 14.10 or 15.04) ,
PHP 5.4, 5.5, 5.6,
MySQL server