Керуйте всією вашою мережею! (MikroTik API + Radius в Splynx)

На цей час ядро ​​ISP Платформи Splynx охоплює дві важливі сфери керування мережею Інтернет-провайдерами – AAО (AAA) і обмеження швидкості чергами (Simple Queues Tree).

1. AAО (AAA) 

Аутентифікація, авторизація та облік клієнтів в мережі Інтернет-провайдера. Система Splynx містить власний стабільний і масштабований сервер Radius, що дозволяє керувати з’єднаннями, бездротовими точками доступу, перенаправленням, блокуванням неплатників і доступом адміністраторів до обладнання.
2. Обмеження швидкості та керування чергами.

Операційна система роутера Mikrotik має інтелектуальну деревоподібну систему черг, використовувану для з’єднань, обмеження швидкості передачі даних та обліку часу доступу до мережі.
Але коли в системі сотні або тисячі клієнтів, виникає необхідність створювати та підтримувати велику кількість різних правил – одне правило для кожного клієнта + установка первинних черг з’єднань!

Звичайно ж, керувати всіма чергами Mikrotik можна централізовано, використовуючи систему Splynx. Крім того, можна завантажити локальні правила аутентифікації, такі як DHCP-прив’язки, PPPoE користувачі, записи брандмауера або списки бездротового доступу з використанням API роутера Mikrotik. Аутентифікацію можна об’єднувати з сервером Radius. Платформа Splynx одночасно підтримує API Mikrotik і сервера Radius.

Ми надаємо спосіб поділу місця створення аутентифікації та встановлення черг. Цей метод широко використовується провайдерами бездротового доступу, оскільки аутентифікація проводиться в найближчій до клієнта точці доступу, але черги створюються в центральній точці або декількох центральних точках. Ще одна важлива особливість роботи системи – можливість встановлювати однакові правила організації черг на різних роутерах в режимі дзеркального дублювання.

Уявіть ситуацію, коли ми проводимо аутентифікацію користувачів на кожній точці доступу за допомогою DHCP сервера Radius і створюємо черги в нашій головній локації в Інтернеті. В такому випадку ми отримуємо другий висхідний канал в інший локації. Ось так також виникає очевидна необхідність в чергах у другій локації висхідного каналу, оскільки клієнтів можна перенаправити на обидва ці роутери в залежності від стану внутрішнього протоколу маршрутизації. Це продемонстровано у прикладі далі:
API-example

У системі Splynx існує рішення для такої установки за допомогою маршрутизаторів Mikrotik. Як було описано раніше, система Splynx може виконати аутентифікацію користувачів на одному маршрутизаторі, створювати черги на другому і продублювати їх на третьому. Це досягається завдяки гнучкій та стабільній внутрішній інфраструктурі користувацького інтерфейсу платформи.

У відео інструкції ми описуємо розширені функції та налаштування API роутера Mikrotik і сервера Radius на ISP Платформі Splynx.

Залишити відповідь